Зеленський має намір залишити квоти на українську мову на телебаченні і радіо

Кандидат у президенти України від партії “Слуга народу” Володимир Зеленський у разі свого обрання главою держави залишить квоти на українську мову на телебаченні і радіо.

Про це він сказав в інтерв’ю агентству РБК-Україна, опублікованому в четвер.

“Квоти залишаться. Питання, які вони повинні бути? Питання в регулюванні цих квот, там в законі є хитрість, доповнення з цими квотами. Взагалі: більший відсоток української мови, а далі-різні мови, бо там треба давати можливість кожній мові. Тому що у нас реально велика кількість людей говорить російською, не можна у них забрати російськомовне телебачення. У нас є люди, які говорять і на інших мовах. Тут велике питання з цими квотами, ніхто скасовувати квоти не буде, але є регулювання”, – сказав Зеленський.

Кандидат у президенти також заявив, що люди, які приймали закон про квоти, не зовсім телевізійні фахівці. “Якби ви знизили податки для всіх телевізійних великих медіа різних компаній, які довгі роки робили, в силу ринку, матеріали російською мовою, якби ви прийшли і сказали: “дивіться, хлопці, ось перед вами два фільми. Фільм, який зроблений українською мовою – податок 10%. Фільм, який робиться російською мовою – залишаємо податок, який був. Ви вважаєте, що потрібні були б квоти? Я вам відповім дуже швидко. Через рік я, як бізнесмен, і всі великі телевізійні бізнесмени без закону про квоти, без цих палиць, перейшли б в основному на українську мову і все”, – пояснив Зеленський.

Він також вважає, що в країні треба піднімати українську культуру, українське кіно. “Це має бути модним”, – підсумував кандидат у президенти.

Закон про квоти для мовників на Україні встановлює, що телерадіокомпанії (ТРК) будь-якої форми власності мають мовити українською мовою, однак передбачаються квоти на ефіри з іноземними мовами. Якщо мовлення ТРК охоплює половину і більше областей країни, то тривалість програм іноземними мовами не повинна перевищувати 20% від загального обсягу мовлення на добу. Ще однією умовою даної квоти для таких ТРК має бути те, щоб вони не ретранслювали (або систематично транслювали) програм інших ТРК.

Для всіх інших випадків квота на продукт іноземною мовою знижується до 10%. Ще одна вимога стосується видавництв – вони зобов’язані забезпечувати випуск українською не менше половини своєї продукції.