“Група ГАЗ” Олега Дерипаски просить в уряду Росії 30 млрд рублів

“Група ГАЗ” Олега Дерипаски попросила уряд Росії виділити їй 29,5 млрд рублів держпідтримки, погрожуючи в іншому випадку дефолтом та падінням виробництва на 40 відсотків вже у другому півріччі 2019 року.

Про це в четвер, 18 квітня, повідомляє газета “Комерсант” з посиланням на лист гендиректора групи Вадима Сорокіна віце-прем’єру РФ Дмитру Козаку від 29 березня.

Як повідомляє видання, у своєму листі Сорокін вказує, що з-за санкцій “Групі ГАЗ” довелося в 2018 року збільшити кредитний портфель на 20,7 млрд руб. до 73,6 млрд руб., а оборотний капітал – на 24,7 млрд руб. В результаті, за підсумками року від’ємний грошовий потік склав 11,3 млрд руб., тобто виходить, що “Група ГАЗ” витратила на збільшення оборотного капіталу всі власні кошти, включаючи отриманий прибуток.

У компанії побоюються, що вона не зможе обслуговувати кредитний портфель (щомісяця 700 млн руб. банківських відсотків). “Група ГАЗ” просить державу надати необхідну допомогу, щоб направити її на субсидування процентної ставки за кредитами. В апараті Козака “Комерсанту” повідомили, що з урахуванням соціальної значущості підприємства такі звернення ретельно розглядаються”, рішень поки не прийнято.

Олег Дерипаска і його ключові активи, в тому числі “Група ГАЗ”, були включені до списку санкцій Мінфіну США 6 квітня 2018 року. Фігурантам списку закритий доступ до фінансової системи США, американським громадянам і компаніям заборонено вести справи з ними. Після неодноразових переносів санкції щодо “Групи ГАЗ” повинні вступити в силу 6 липня.