Мінфін подасть апеляцію на рішення суду по ПриватБанку

Міністерство фінансів готує апеляцію на рішення суду, який визнав націоналізацію ПриватБанку незаконною.

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

“18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва за позовом колишнього співвласника ПриватБанку Ігоря Коломойського прийняв рішення, яким встановив процедуру виведення неплатоспроможного ПАТ КБ ПриватБанк з ринку за участю держави, що порушує норми чинного законодавства. Міністерство фінансів України не погоджується із зазначеним рішенням і готується до подання апеляційної скарги”, – йдеться в повідомленні.

У міністерстві стверджують, що рішення про виведення нібито неплатоспроможного ПриватБанку за участю держави приймалося відповідно до норм чинного законодавства, воно було підтримане РНБО і урядом України з метою забезпечення фінансової стабільності і збереження коштів громадян. “Капітал ПриватБанку мав від’ємне значення, і держава стала гарантом виконання всіх зобов’язань перед клієнтами банку і збереження коштів громадян”, – відзначають у Мінфіні.

Там наполягають, що прийнявши вимушене рішення про націоналізацію і рекапіталізацію ПриватБанку, держава вклала в нього 155 мільярдів гривень.

У Мінфіні зазначають, що зміни в банку дозволили стати фінустанові прибутковою.

“Рівень покриття зобов’язань високоліквідними активами дозволяє банку забезпечувати стабільний фінансовий стан, високу платіжну дисципліну і своєчасне виконання вимог перед клієнтами. І зараз наше завдання – захистити інвестиції держави, внесок кожного українця”, – зауважують у міністерстві.

Своєю чергою, у Нацбанку заявили, що запропонують раді з фінансової стабільності звернутися в РНБО і Кабмін “з приводу подібних судових практик, що завдають шкоди міжнародному іміджу України”.

“Законність рішень (про націоналізацію. – ред.) очевидна, і зворотна процедура в цьому питанні неможлива, адже для цього немає ні правових, ані економічних підстав. Після виведення неплатоспроможного банку з ринку за участю держави ПриватБанк повністю перейшов на ринкову бізнес-модель і сьогодні є найприбутковішим українським банком і частиною стабільної і прозорої банківської системи”, – зазначає перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова.

Як повідомлялося раніше, 18 квітня Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів щодо націоналізації Приватбанку.

Раніше власниками Triantal Investments Ltd через Fransiano Investments Ltd були Геннадій Боголюбов, Ігор Коломойський і Олексій Мартинов. Частки Боголюбова і Коломойського становили по 49,9% в статутному капіталі Fransiano Investments Ltd, Мартинова – 0,2%.

Уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшого на українському ринку фінустанови. Екс-власники банку вважають проведену націоналізацію, в результаті якої вони повністю позбулися своїх акцій, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків. В даний час сторони ведуть судові суперечки як в Україні, так і в зарубіжних юрисдикціях
В кінці лютого 2019 року Госпсуд Києва з другої спроби прийняв до розгляду позов Коломойського і Triantal, що володіли відповідно 41,6572% і 16,5748% акцій Приватбанку, про визнання недійсним договору купівлі-продажу цього банку від 21 грудня 2016 року. Cуд 9 квітня також задовольнив клопотання позивачів про розширення позовних вимог пунктом про повернення їм акцій Приватбанку, а розгляд справи по суті відклав на 16 квітня.

Крім того, Окружний адміністративний суд Києва на початку квітня оголосив перерву до 18 квітня у справі за ще одним позовом Коломойського про націоналізацію ПриватБанку – до Нацбанку України, ФГВФО, Кабінету Міністрів і Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦБФР). Згідно з базою судових рішень, провадження в цій адміністративній справі було відкрито ухвалою суду від 14 червня 2017 року. До справи в ролі третіх осіб також залучені ПриватБанк і Мінфін.

Крім того, Господарський суд Києва оголосив перерву до 16 квітня у справі за позовом Коломойського і Triantal Investments Ltd про визнання недійсним договору купівлі-продажу банку від 21 грудня 2016 року.

Порошенко припускає, що нереформовані українські суди першої інстанції можуть присудити компенсацію Коломойському в зв’язку з націоналізацією банку. Він зазначив, що напередодні націоналізації банку були ризики для більш як 20 млн громадян, які мали вклади і рахунки в банку. За його словами, це питання національної безпеки. При цьому Порошенко пояснив, що через ситуацію в ПриватБанку збитки держави становили від 150 до 180 млрд грн.