Трамп закликав демократів займатися законами, а не розслідуваннями

Президент США Дональд Трамп закликав лідерів демократів у конгресі займатися законотворчістю, а не розслідуваннями.

“Неможливо одночасно займатися розслідуваннями і законотворчістю. Це просто так не працює… Нехай Чак, Ненсі, Джеррі, Адам і всі інші припинять грати в свої ігри”, – написав Трамп в середу в своєму Twitter.

Звернення адресоване спікеру нижньої палати Ненсі Пелосі, лідеру демократичної меншості в сенаті Чаку Шумеру, голові юридичного комітету палати представників Джерролду Надлеру і голові комітету палати представників з розвідки Адаму Шиффу.

Раніше того ж дня Пелосі заявила журналістам, що Трамп залучений до приховування інформації про розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера. Ця заява прозвучала напередодні запланованої на середу зустрічі лідерів демократів з Трампом по фінансуванню інфраструктури в США.

Після висловлювання Пелосі Трамп замість проведення зустрічі зібрав пресу, де спростував причетність до приховування чого-небудь і заявив, що не готовий спілкуватися з демократами, поки вони продовжують “надумані розслідування”.
Пелосі у відповідь заявила, що він перешкоджає правосуддю і додала, що це може бути приводом для імпічменту.

Раніше повідомлялося, що Пелосі викликала на нараду в середу ряд демократів, які вимагають почати щодо Трампа процедуру імпічменту. Пелосі в минулому дистанціювалася від можливості почати процес імпічменту, оскільки, за даними ЗМІ, побоювалася негативних політичних наслідків для демократів.

Імпічмент може бути оголошений президенту США за результатами судового процесу в Палаті представників, звинувачення повинен підтвердити сенат. Імпічмент не був оголошений ще жодному президенту США. Однак 37-й президент Річард Ніксон в 1974 році був змушений піти у відставку через реальну загрозу імпічменту у зв’язку з Уотергейтським скандалом. Президенту Біллу Клінтону був оголошений імпічмент в Палаті представників в 1998 році за звинуваченням у неправдивому свідченні і перешкоджанні правосуддю, але звинувачення не підтвердив сенат, і Клінтон залишився на посаді президента.

Мюллер в квітні 2019 року завершив більш ніж дворічне розслідування. Він підтвердив звинувачення на адресу Росії у втручанні у вибори в США, які Москва заперечує, однак не знайшов свідчень “змови” Трампа з Росією, наявність якого спростовували як у Кремлі, так і в Білому домі. Мюллер також не прийшов до висновку, чи перешкоджав Трамп правосуддю по ходу розслідування.