Мін’юст США погодився передати Конгресу документи спецпрокурора Мюллера

Міністерство юстиції США погодилося передати Конгресу документи спецпрокурора Роберта Мюллера, використані при розгляді питання про те, чи чинив президент Дональд Трамп перешкоди його розслідуванню.

Про це повідомив у понеділок голова юридичного комітету Палати представників Конгресу Джерролд Надлер (демократ від штату Нью-Йорк).

“Я радий оголосити про те, що Міністерство юстиції США погодилося розпочати виконувати вимоги, що містяться у виписаному раніше нашим комітетом порядку, шляхом відкриття для нас найбільш важливих документів Роберта Мюллера і надання нам ключових свідоцтв, що спеціальний прокурор використовував для оцінки того, чи робив президент і інші перешкоди правосуддю, чи несуть вони відповідальність за інші правопорушення”, – йдеться в письмовій заяві Надлера.

За словами законодавця, “перші ці документи” будуть передані комітету Мін’юстом США вже в понеділок. Їх зможуть вивчити члени комітету, що представляють як демократичну, так і правлячу Республіканську партію, запевнив Надлер. З його точки зору, документи дозволять законодавцям “виконати свої конституційні обов’язки і вирішити, яким чином реагувати” на висновки Мюллера, що стосуються дій Трампа.

Як зазначив Надлер, він призупиняє процес звинувачення Мін’юсту США в неповазі до Конгресу, що загрожував цьому відомству переслідуванням в судовому порядку. Якщо Мін’юст сумлінно співпрацюватиме з Комітетом, то “не буде необхідності в подальших кроках”, додав конгресмен.