Британський рок-гурт Radiohead не піддався шантажу кіберзлочинців

Британський рок-гурт Radiohead виклав у вільний доступ 18 годин раніше не опублікованих записів.

Про це повідомляє ВВС.

Причиною такого рішення стала атака хакерів, якої зазнав гурт минулого тижня. У фронтмена гурту Тома Йорка з мінідиска вкрали старі треки, які колектив записав ще у 1995-98 роках, працюючи над альбомом «OK Computer». За викрадений матеріал у музикантів вимагали $ 150 тис. викупу.

Однак музиканти не піддались шантажу кіберзлочинців і самі виклали в мережу 18 треків під умовною назвою Minidiscs [Hacked].

Учасник гурту Джонні Грінвуд у Twitter написав:

«Хтось вкрав у Тома мінідиск з архівними записами з часів OK Computer і нібито вимагав $150 тисяч, погрожуючи опублікувати їх. Тому замість скарг або повного ігнорування ми публікуємо 18 годин на сервісі Bandcamp».

Їх можна буде завантажити протягом найближчих 18 днів за 18 фунтів. Виручені гроші гурт пообіцяв перерахувати на користь екологічного руху Extinction Rebellion.

Radiohead – британський гурт із Оксфордшира, який заснований у 1985 році та пише музику в стилі альтернативного року. Гурт 14 разів номінували на здобуття премії «Греммі», 8 разів – на BRIT Awards і 4 рази – на Mercury Prize.