Ізраїль ввів морську блокаду сектора Газа

Підрозділ Міністерства оборони Ізраїлю COGAT оголосило морську блокаду сектора Газа «до подальшого повідомлення».

Заборона на морський промисел вводиться у відповідь на обстріли і підпали з палестинської території, повідомляє The Times of Israel.

«Через триваючі підпали і вильоти запальних повітряних куль з сектора Газа було вирішено накласти заборону на будь-які дії в прибережній смузі до подальшого повідомлення», – йдеться в заяві представника Міністерства оборони у справах палестинців.

У секторі Газа говорять, що практика обмеження рибалок тільки посилює тяжке становище місцевих жителів.

В останні місяці Ізраїль розширив дозволену зону промислу навколо Гази, але тепер вона скорочується. Крім того, ізраїльська авіація завдала ударів по підземних спорудах «Хамаса» в секторі Газа. Атака також стала відповіддю на ракету, випущену по Ізраїлю після введеної морської блокади.

Раніше повідомлялося, що Ізраїль і ісламістський рух «Хамас», що контролює сектор Газа, домовилися про перемир’я на півроку. Палестинці пообіцяли створити буферну зону на 300 м уздовж кордону сектора Газа і Ізраїлю, припинити безлади у прикордонних пунктів і не порушувати морські кордони. Ситуація навколо сектора Газа загострилася на початку травня, менш ніж за два тижні до відкриття конкурсу «Євробачення».