США додатково відправлять на Близький Схід 1 тис. військовослужбовців

Виконуючий обов’язки міністра оборони США Патрік Шанахан схвалив у понеділок відправку додатково 1 тис. американських військовослужбовців “в оборонних цілях” на Близький Схід в зв’язку з ситуацією навколо Ірану.

Про це йдеться в поширеній заяві прес-служби Пентагону.

“У відповідь на запит Центрального командування Збройних сил США СЕНТКОМ на додаткові сили, за рекомендацією голови Комітету начальників штабів ВС США і за погодженням з Білим домом я дозволив відправку додатково приблизно 1 тис. американських військовослужбовців в оборонних цілях для протидії загрозам, що виникають в повітряному просторі, на морі і на суші, в регіоні Близького Сходу “, – наголошується в документі.

За версією Шанахана, “недавні атаки Ірану підтверджують надійну і достовірну розвідінформацію”, яку США отримали про “ворожому поведінці іранських сил і контрольованих ними угруповань”. Ці сили, стверджує в.о. міністра, “загрожують американським військовослужбовцям і інтересам США у всьому регіоні”.

При цьому він підкреслив, що “Сполучені Штати не шукають конфлікту з Іраном”. “Сьогодні в понеділок було вжито заходів для забезпечення безпеки і благополуччя наших військових, які несуть службу по всьому регіону, і для захисту наших національних інтересів”, – сказав Шанахан.

“Ми будемо продовжувати уважно стежити за ситуацією і коригувати чисельність сил в міру необхідності з урахуванням даних розвідки і достовірних загроз”, – уклав в.о. глави Пентагону.

Раніше держсекретар Майкл Помпео заявив, що США розглядають всі варіанти протидії Ірану в регіоні, в тому числі і військовий. Він дав зрозуміти, що вашингтонська адміністрація не буде звертатися до законодавців за дозволом на проведення можливих військових дій проти Тегерана, аргументуючи свою позицію захистом американських інтересів.