Зеленський виступив за легалізацію грального бізнесу і скасування мораторію на продаж землі

Президент України Володимир Зеленський в четвер запропонував позбутися “нафталінового пострадянського регулювання”, дозволивши в країні гральний бізнес і продаж землі.

“Україні потрібно позбутися від нафталінового пострадянського регулювання, яке вводилося для планової економіки. Заборони для дорослої людини вільно розпоряджатися своїм майном, а саме землею, валютними цінностями, або заборони вільно займатися діяльністю, яка не завдає іншим шкоди, наприклад, грати в легальні азартні ігри. Всі ці заборони повинні бути скасовані”, – заявив він на зустрічі з діловим співтовариством в Києві.

Гральний бізнес в Україні заборонений з 2009 року. Продаж землі сільськогосподарського призначення заборонено законом від 2001 року.

Зеленський ще на етапі виборчої кампанії заявляв про підтримку легалізації грального бізнесу в Україні. Зокрема, в квітні він озвучив ідею про те, щоб зробити в країні свій “Лас-Вегас” – дозволити азартні ігри на території одного міста за умови громадської підтримки і продуманого оподаткування.