Британська монархія отримала в 2018 році рекордний прибуток в $ 437 млн

Британська королівська сім’я зуміла заробити в 2018 році рекордні £ 343,5 млн (майже $ 437,6 млн), незважаючи на значне зниження зростання вартості комерційної нерухомості в Лондоні та інших районах країни.

Про це повідомляє у вівторок газета Financial Times з посиланням на дані компанії Crown Estate, що управляє власністю монархічного будинку в особі королеви Великобританії Єлизавети II.

Згідно з інформацією Crown Estate, яка контролює землю і власність суверена, що включає велику частину району Уест-Енд на заході британської столиці, де зосереджені музеї, театри, навчальні заклади, фешенебельні магазини, вартість цієї нерухомості виросла в мегаполісі лише на 1,7% до £ 14, 3 млрд ($ 18,2 млрд). Це найнижчий показник з 2009 року. За межами ж Лондона вартість володінь монархічного будинку навіть впала на 7%.

Британській короні належать значні ділянки морського дна на шельфі Англії, Уельсу та Північної Ірландії, які вона здає в оренду енергетичним групам для установки вітряних турбін.

За словами виконавчого директора Crown Estate Елісон Німнім, “енергетичні можливості шельфу мають дуже великий потенціал”. Crown Estate раніше запустила програму з розвитку “зеленої” енергії з використанням вітру, морських хвиль, припливів і відливів.