“Укрпошта” може припинити доставку пенсій при умові неприйняття нового тарифу КМУ

“Укрпошта” має намір припинити доставку пенсій у разі непогодження Кабінетом міністрів нового тарифу на цю послугу, йдеться у листі генерального директора “Укрпошти” Ігоря Смілянського до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, міністра соцполітики Андрія Реви, віце-прем’єр-міністра Павла Розенка та голови правління Пенсійного фонду Євгена Капінуса.

“У “Укрпошти”, як і у країни, сьогодні є вибір – стати однією з найуспішніших компаній України і об’єктом інвестицій міжнародних гравців або зникнути, знову перетворившись на совковий “соцзабез”. Ми доклали багато зусиль, щоб отримати шанс на зміни, і більше не хочемо його втрачати, стаючи заручниками політики і порожніх обіцянок, ставлячи під загрозу майбутнє другого за розміром роботодавця України. Тому я заздалегідь попереджаю Вас, Мінсоцполітики та Пенсійний фонд, що з 1 січня 2020 року “Укрпошта” не буде доставляти пенсії за нинішнім збитковим тарифом”, – йдеться у відкритому листі.

Керівник “Укрпошти” також заявив, що в уряду є час до 1 вересня для вибору одного з двох шляхів вирішення питання перегляду тарифу за доставку пенсій.

“Перший – прийняти новий тариф на доставку пенсій, який був затверджений Міністерством інфраструктури та Міністерством економічного розвитку і торгівлі ще в листопаді 2017 року. Але він торпедується Міністерством соціальної політики. Другий шлях – винести послугу з доставки пенсій на відкритий тендер, щоб ринок визначив її вартість”, – заявили в “Укрпошті”.

За словами Смілянського, протягом трьох останніх років “Укрпошта” активно оновлювала свої активи і досягла домовленостей з міжнародними та приватними фінансовими інститутами, які готові інвестувати в розвиток компанії. Але це неможливо без перегляду тарифу на доставку пенсії, який залишається незмінним з 2004 року, незважаючи на зростання заробітних плат, ціни палива і інших його складових.

“Це має бути на ринкових умовах, визначених на відкритому тендері, а не з регульованим тарифом або виписаною під один банк постановою, як це було з переселенцями Донбасу. Не можна порушувати права людини, змушуючи, особливо літніх людей або людей з обмеженими можливостями, отримувати виплати тільки в одній банківській установі, до якої ще треба їхати 30-50 км. Тоді мова йшла про 200 тис. осіб, нині – вже про мільйони найменш захищених громадян”, – підкреслює Смілянський.

Він нагадав, що рівно рік тому після гучних заяв про закриття відділень та звільнення листонош, а також після особистого втручання Петра Порошенка “Укрпошта” отримала від Пенсійного фонду 500 млн грн на покриття збитковості тарифу. Але ці кошти покрили витрати лише на півроку.

“Ми б хотіли уникнути ультиматумів в кінці року, тому озвучуємо проблему завчасно, щоб Кабмін мав час на затвердження тарифу або всі сторони встигли підготуватися до відкритого тендеру”, – підкреслив Смілянський.

В жовтні 2018 року “Укрпошта” повідомила про те, що з початку 2019 року припиняє доставку пенсій, до того ж закриє 5-7 тис. стаціонарних відділень. Таке рішення було ухвалене через те, що збитки “Укрпошти” з доставки пенсій досягли 1 млрд грн.