Представник президента Зеленського: претензії Росії щодо постачання води в Криму не мають правової основи

Постійний представник президента України в Автономній Республіки Крим Антон Кориневич заявив, що претензії Росії з приводу відновлення поставок води по Північно-Кримському каналу не мають правої основи.

Так Кориневич відреагував на заяви постпреда Криму при президенті Росії Георгія Мурадова, який розповів про намір влади півострова звернутися до Кремля з проханням провести переговори з Києвом щодо відновлення поставок дніпровської води, пишуть Крим.реалії

Постпред Зеленського зазначив, що Крим є територією України, тому Росія не може виносити на міждержавний рівень питання півострова.

«Річка Дніпро не тече по території Криму. Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічну споруду (канал), який знаходиться на території України. На це Україна має повне право. За всіма підрахунками прісної води в Криму для потреб населення вистачає. В цілому, саме держава-окупант повинен відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами», – додав представник Зеленського.

Україна забезпечувала до 85% потреб Криму в прісній воді через Північно-Кримський канал, що з’єднує головне русло Дніпра з островом. Після анексії Криму Росією в 2014 році, поставки води на півострів припинили.

Запаси води в Криму поповнюють з водосховищ природного стоку і підземних джерел. За заявами екологів, регулярне використання води з підземних джерел призвело до засолення грунту на півострові. Влада Криму регулярно закликають жителів півострова економити воду.