Розпочався процес реформування департаменту по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю

Служба безпеки України (СБУ) розпочала процес реформування департаменту по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю (департамент “К”).

Про це йдеться у відповіді СБУ на запит “Українських новин”.

Зокрема, спецслужба розробила законопроект про внесення змін до закону про СБУ та інші законодавчі акти, які стосуються діяльності СБУ. Законопроект розроблено за участю європейських експертів.

“СБУ має намір сформувати новий підхід до визначення обсягу відповідальності спецслужби у сферах протидії організованій злочинності та корупції. СБУ перебудує роботу відповідних підрозділів від злочинів корупційного характеру на роботу у сфері протидії загрозам національній безпеці”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що після завершення реформування правоохоронної системи, відповідні підрозділи СБУ повинні спрямувати свої зусилля на отримання актуальної інформації про найбільш небезпечні загрози держбезпеки, які існують або можуть виникнути через явища оргзлочинності та корупції, їхні окремі прояви і на нейтралізацію таких загроз.

В липні поточного року виконуючий обов’язки глави СБУ Іван Баканов повідомив про намір реформувати департамент по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю. Тоді Баканов заявляв, що повністю ліквідувати департамент неможливо, проте планується змінити функціонал роботи підрозділу.