Уряд хоче продавати компанії Ахметова газ із 50% знижкою

Уряд хоче за рахунок державного “Нафтогазу” продавати газ компанії ДТЕК “Східенерго” Рината Ахметова на 40% дешевше, ніж населенню.

Про це представник президента в Кабміні Андрій Герус повідомив на своїй сторінці в Facebook.

“Сьогодні Кабмін зобов’язав нашу з вами, тобто державну, компанію НАК “Нафтогаз України” продавати газ на “ДТЕК Східенерго” за ціною 2895 грн за тис. м. куб”, – написав він, назвавши рішення уряду “безпрецедентним”.

За словами Геруса, вперше за всю історію “Нафтогаз” зобов’язали продавати газ за спеціальною ціною приватній компанії, яка не виробляє тепло.

“Раніше ДТЕК купив вугільні шахти у Ростовській обл РФ, інвестував у ті шахти значні кошти. Тобто ухвалив рішення працювати у РФ, взяв на себе усі можливості та ризики, пов`язані з роботою у РФ. Останні три роки ДТЕК поставляв вугілля із Ростовської області на Луганську ТЕС, перекладав це у тарифи споживачів за формулою Роттердам, а прибутки клав собі у кишеню (ну, може ділилися із корумпованими партерами за Роттердамом, але ми типу цього не знаємо). Але щойно Росія вирішила перекрити поставки вугілля і довелося використовувати газ, то ДТЕК одразу прийшов до держави. Щоб усі тимчасові збитки перекласти на державний “Нафтогаз України”. Приватизація прибутків, націоналізація збитків”, – додав представник Зеленського в уряді.

Водночас Герус зазначив, що вісім інших ТЕС, які належать групі ДТЕК, зараз продають свою електроенергію дорожче, аніж вона коштує у Словаччині чи Білорусі.

“Компанія ДТЕК зараз продає своє вугілля за ціною майже 100 дол./т, хоча вугілля у Роттердамі коштує 50 дол/т. Більше ніхто у світі не може продавати вугілля за 100 дол., тільки ДТЕК на “немонопольному” ринку України. Коли у Смілі люди мерзнули та отримували “космічні” платіжки, то жодних спецпостанов уряду не було. Але таке право пільгової ціни, за допомогою спеціального рішення Кабміну, отримав тільки ДТЕК, що належить пану Ахметову. Пане Насалик, може вже досить, щоб вся країна то Роттердамом+, то пільгами на газ, то податковими пільгами субсидувала приватну компанію, яка позиціонує себе, як успішний бізнес?” – обурився він.

Нагадаємо, “Нафтогаз” зобов’язали знизити ціну на газ для населення на 265 грн. Упродовж трьох місяців ціна на блакитне паливо для українців зменшилася із 5 803 до 4 640 грн без ПДВ.

“Нафтогаз” оскаржив в суді зниження ціни на газ для населення.