Суд обрав запобіжний захід у вигляді 9,5 млн грн застави для ще одного фігуранта справи ”Роттердам+” – САП

Солом`янський районний суд Києва обрав запобіжний захід гендиректору ”ДТЕК Мережі” Івану Гелюху, який є фігурантом у справі ”Роттердам +”, у вигляді застави в 9,5 млн грн.

Про це в коментарі УНІАН повідомила прес-секретар Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Ольга Постолюк.

”Запобіжний захід було обрано у вигляді застави у розмірі 9,5 млн грн, та визначили за ним процесуальні обов’язки, а саме – з’являтися до слідчого та повідомляти про зміну місця свого перебування”, – заявила вона.

За словами Постолюк, застава має бути внесена протягом 5 днів.

Крім того, вона наголосила, що САП не погоджується з цим рішенням суду і після ознайомлення з повним текстом ухвали буде його оскаржувати.

“Постолюк також підтвердила, що за іншого фігуранта справи – радника директора ”ДТЕК Східенерго” Бориса Лісового – вже внесена визначена судом застава в розмірі 10 млн грн. ”Так, я можу це підтвердити”, – сказала вона.

8 серпня детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомили про підозру шістьом особам, причетним до запровадження так званої формули ”Роттердам+”, у вчиненні дій, в результаті яких споживачам електроенергії завдано збитків на суму 18,87 млрд грн.

За даними НАБУ, йдеться про екс-голову НКРЕКП, чинного директора ДП ”Оператор ринку» (який на момент запровадження ”Роттердам+” був членом НКРЕКП), начальника відділу НКРЕКП, керівника управління НКРЕКП, заступника комерційного директора однієї з приватних компаній групи – ключового оператора ринку теплогенерації України, директора департаменту однієї з компаній зазначеної групи.
Дії всіх шести осіб кваліфіковано за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України (зловживання службовим становищем), а представникам приватних компаній інкримінують пособництво.

За словами керівника САП Назара Холодницького, інших фігурантів справи не затримано через те, що вони перебувають за межами України. ”Щодо них розпочато нормальний кримінальний процес. Тобто їм оголошено, залишено підозри, їх викликано до детективів (НАБУ)… У випадку їхньої неявки вже будуть вживатись заходи для їхнього розшуку”, – додав керівник САП.

14 серпня суд обрав запобіжний захід у вигляді 10 млн грн застави з покладенням певних процесуальних обов’язків Лісовому.