Президент Колумбії закликав ліквідувати владу Мадуро

Президент Колумбії Іван Дуке закликав покінчити з ладом президента Венесуели Ніколаса Мадуро, порівнявши його з лідером Югославії, першим президентом Сербії Слободаном Мілошевичем.

Таку точку зору він виклав в опублікованому в суботу інтерв’ю агентству Associated Press (AP).

“Ніколаса Мадуро порівняємо по жорстокості зі Слободаном Мілошевичем”, – стверджував президент Колумбії. “З цим треба покінчити”, – вважає він.

Як повідомляє AP, Дуке відмовився виключити можливість застосування військової сили проти колишніх учасників ліворадикального повстанського угруповання Революційні збройні сили Колумбії” (РЗСК), які раніше заявили про повернення до збройної боротьби. Він також застеріг Каракас від будь-якої спроби агресії проти сусідньої країни. “Якщо вони припускають зробити таку дурість, то повинні розуміти, які будуть наслідки”, – сказав колумбійський лідер.

Президент Венесуели оголосив про проведення військових навчань на кордоні з Колумбією з 10 по 28 вересня. Він також розпорядився оголосити “помаранчевий рівень загрози” в прикордонному регіоні “через небезпеку агресії” з боку сусідньої держави. Газета El Tiempo з посиланням на джерело в уряді 10 вересня повідомила, що Богота не має наміру нарощувати військовий контингент на кордоні з Венесуелою на час маневрів.

В інтерв’ю агентству EFE глава МЗС Колумбії Карлос Ольмес Трухільо заявив, що делегація його країни на чолі з Дуке представить докази зв’язку повстанських організацій з Каракасом на 74-й сесії Генеральної Асамблеї ООН в Нью-Йорку.

В кінці серпня на відеохостингу YouTube булв розміщений запис виступу одного з лідерів FARC Лусіано Марина Аранго, оголосив про намір частини колишніх повстанців повернутися до збройної боротьби. На кадрах видно, що його оточують кілька десятків чоловіків і жінок зі зброєю і в камуфляжі. Як стверджував у своїй промові Аранго, відео було знято в колумбійській Амазонії. Тим часом, за версією Боготи, запис зроблено у Венесуелі, а влада цієї країни надає повстанцям підтримку. Каракас дані звинувачення відкинув.