Туск розповів про тенденції в трансатлантичному співтоваристві

Трансатлантичне співтовариство, яке раніше розширювалося та інтегрувалося, зараз, навпаки, скорочується і розпадається, відмова США від підтримки курдів в Сирії є одним із наслідків цієї тенденції, заявив глава Євроради Дональд Туск.

“Європа, або, в більш широкій перспективі, трансатлантичне співтовариство, опинилася сьогодні на політичному роздоріжжі. До недавнього часу ми були політичним і ціннісним співтовариством, яке інтегрувалося і розширювалося, а сьогодні воно починає розпадатися і стискатися”, – заявив Туск, виступаючи на церемонії вручення премії дослідницької організації Globsec. Мова його виступу оприлюднила прес-служба Ради ЄС.

Як приклади такої “дезінтеграції” він назвав Brexit, а також “відхід США з багатьох сфер, як, наприклад, їх останнє рішення кинути курдів в Сирії”.

“Сумніви щодо переговорів про вступ (у ЄС) з нашими балканськими партнерами, демонстративне нехтування з боку деяких наших держав-членів такими фундаментальними принципами, як верховенство права – все це сумна ілюстрація тієї ж тенденції: звуження і розпаду”, – заявив Туск.

Президент Франції Еммануель Макрон в серпні заявив, що світ переживає кінець “західної гегемонії”, звернувши увагу, що на перший план виходять інші держави, зокрема, Китай, і відзначив успішність стратегії Росії.