Відомо, коли уряд визначиться зі списком об’єктів приватизації

До кінця року уряд визначить підприємства, які підлягають приватизації.

Про це Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук сказав на брифінгу, повідомляє “Укрінформ”.

За його словами, в Україні є велика кількість локальних підприємств, які виконували якісь функції, але від продажу яких держава матиме зиск.

“Це спиртові заводи, бази відпочинку та інше — усе це, безумовно, має бути приватизоване. Чому? Тому що там уже усе приватизоване. Там приватизували прибутки. Там, як правило, сидить якийсь менеджмент, який щось краде, “пилить” , за копійку здає в оренду і знищує або виснажує ці активи”, – сказав прем’єр-міністр.

Також він додав, що є великі підприємства та компанії, які не мають стратегічного значення.

“Наприклад, окремі банки, які перебувають у державній власності, і від продажу яких країна нічого не втратить. Так от такі підприємства мають готуватися до продажу за спеціальною процедурою. Фонд державного майна обирає радника, тобто компанію, яка буде вести цю процедуру продажу, буде матеріально зацікавлена у тому, щоб продати його максимально вигідно”, – пояснив Гончарук.

Він також зазначив, що є такі держкомпанії, які виконують соціальну значущу функцію, але їх не більше 10.

“Про цей список ми маємо говорити в першу чергу. Ці підприємства можуть бути або повністю заборонені для приватизації, або підготовлені до виходу на іноземні майданчики для залучення системних інвесторів”, – наголосив глава уряду.

Також, за його словами, можна буде продати 20-30% їхніх акцій різним акціонерам.