До Литви прибула важка техніка американського батальйону

У понеділок, 21 жовтня, до Литви прибула важка техніка американського батальйону, який буде розміщений в Литві на півроку.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на портал Delfi.

Як зазначається, до Литви доставили вісім танків Abrams і 21 бойову машину піхоти (БМП) Bradley. Ще кілька десятків танків доставлять до країни в найближчі тижні.

Як заявив міністр оборони Литви Раймундас Каробліс, прибуття підрозділу США демонструє, що дислокація сил такого масштабу вже не табу.

До Литви прибули американські танки та БМП

“Це, насамперед, звістка для Литви і наших сусідніх країн НАТО про те, що ми є країнами, які в разі кризи будуть захищатися як частина НАТО, що союзники з нами”, – заявив він.

Також міністр зазначив, що це додатковий фактор стримування для Росії.

“Це також меседж і для Росії, про те, що США залучені. Це додатковий фактор стримування”, – сказав Каробліс.

Ця військова техніка, що належить розміщеному в Польщі першому батальйону сьомого кавалерійського полку, буде задіяна в навчаннях в Литві. Близько 500 представників сухопутних сил Сполученних Штатів пробудуть в Литві до весни.

За словами міністра, ці навчання важливі для відпрацювання підрозділом США доставки з морського порту на місце навчань, під час навчань військові ознайомляться з новою для них географією та погодними умовами.