На Харківщині розслідують факт незаконної передачі у власність громадян 200 гектарів землі у національному парку

На Харківщині правоохоронці розслідують факт незаконної передачі у власність громадян посадовцями Держгеокадастру 200 гектарів землі у національному парку «Гомільшанські ліси».

Про це повідомляє прес-служба Генпрокуратури.

За даними прокуратури Харківської області, службові особи Головного управління Держгеокадастру у Харківській області протягом 2015-2017 років під виглядом земель сільськогосподарського призначення незаконно безоплатно передали у власність громадян 406 земельних ділянок загальною площею близько 200 га та оціночною вартістю понад 200 млн грн.

У Генпрокуратурі пояснили, що зазначені земельні ділянки знаходяться у межах національного природного парку «Гомільшанські ліси» та входять до категорії земель природно-заповідного фонду, зміна їх цільового призначення можлива лише у виняткових випадках для суспільних потреб за погодженням з Кабінетом міністрів.
Прокуратурою Харківської області розпочато кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем службовими особами ГУ Держгеокадастру у Харківській області ( ч.2 ст. 364 КК України).

Наразі досудове розслідування триває. Проводяться першочергові слідчі дії з метою встановлення всіх винних осіб.

Прокуратурою області також вирішується питання про пред’явлення позовних заяв в інтересах держави з метою скасування незаконних наказів головного управління Держгеокадастру у Харківській області, якими передано у власність громадян земельні ділянки та повернення особливо цінних земель до державної власності.