У Латвії зібрали понад 20 тис. підписів за розпуск Сейму

Понад 20 тис. громадян Латвії підтримали за три дні ініціативу про достроковий розпуск Сейму (парламенту) країни.

Про це повідомив в понеділок портал Mixnews.lv. За його інформацією, понад 20 тис. голосів на підтримку ініціативи розпуску Сейму було зібрано до полудня неділі, 17 листопада. Збір підписів було розпочато в п’ятницю, 15 листопада.

Раніше Центральна виборча комісія (ЦВК) Латвії зареєструвала дві ініціативні групи для збору підписів за проведення референдуму про розпуск Сейму (парламенту) – організації “Влада народу Латвії” і Centra partija (“Центру партія”). Збір підписів триватиме по 14 листопада 2020 року. Протягом цього терміну необхідно зібрати і подати в ЦВК не менше 154 865 підписів виборців, щоб провести референдум про розпуск Сейму.

Минулого тижня Сейм затвердив в остаточному, третьому читанні бюджет на 2020 рік. Голосування за головний фінансовий документ країни пройшло в умовах бойкоту опозиції, яка покинула зал засідання перед початком голосування. У підсумку бюджет підтримали 57 з 58 зареєстрованих для голосування депутатів 100 – місцевого парламенту.

Разом з початком розгляду бюджету медичні працівники Латвії почали символічну акцію протесту “Приспусти прапор, запали свічку”, завдяки якій вони хочуть привернути увагу громадськості до питання недостатнього фінансування галузі охорони здоров’я. Якщо парламент не прислухається до вимог медиків, вони пообіцяли почати збір підписів за розпуск парламенту. Майже 5 тис. медпрацівників з усієї Латвії взяли участь в акції протесту проти недостатнього фінансування галузі та перевантаження на роботі 8 листопада біля будівлі Сейму Латвії в Ризі.