США пригрозили Єгипту санкціями за покупку російських винищувачів

Закупівля Єгиптом російських винищувачів поставить Каїр під загрозу американських санкцій, заявив помічник держсекретаря США з військово-політичних справ Кларк Купер на міжнародному авіаційно-космічному салоні Dubai Airshow 2019.

Про це повідомив Sputnik International.

За словами представника Держдепу, придбання у Росії винищувачів також поставить під сумнів можливість подальшої покупки Єгиптом американського обладнання. Купер також розповів, що Вашингтон повідомив Каїр про ризики при укладанні угоди з Росією.

США застерегли Єгипет від покупки російських Су-35 і пригрозили арабській республіці санкціями.

Раніше газета Wall Street Journal повідомила, що Пентагон і Держдепартамент у спільному листі попередили владу Єгипту про можливе введення обмежувальних заходів у разі придбання російських Су-35. За інформацією видання, керівники американських зовнішньополітичного і військового відомств Майк Помпео і Марк Еспер переконували єгипетських колег скасувати угоду по Су-35.

Коментуючи цю інформацію, сенатор Олексій Кондратьєв раніше звинуватив Вашингтон в порушенні міжнародних правил торгівлі зброєю.

Інформація про те, що Росія і Єгипет підписали контракт на поставку Каїру винищувачів Су-35, з’явилася в квітні в газеті “Комерсант”, але офіційно не підтверджувалася. За даними джерел видання, відповідну угоду, що передбачає поставку “понад двох десятків машин і засобів авіаційного ураження до них на суму близько двох мільярдів доларів, вступило в силу в кінці 2018 року, а самі постачання можуть початися вже в 2020-2021 роках.