ВР пропонують перевірити діяльність підприємств Мінагрополітики та Академії аграрних наук у 2014-2019 роках

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови про утворення Тимчасової слідчої комісії ВР з питань виявлення, систематизації та розслідування фактів зловживань на державних підприємствах, установах та організаціях системи колишнього Міністерства аграрної політики та продовольства України та Національної академії аграрних наук України у 2014-2019 роках (№2451).

Текст проекту постанови розміщено на сайті парламенту. Його авторами є низка депутатів від ”Слуги народу” та групи ”За майбутнє”.

Проектом постанови передбачається з метою здійснення парламентського контролю щодо перевірки діяльності системи колишнього Міністерства аграрної політики та продовольства України і Національної академії аграрних наук України у 2014-2019 роках, неупередженого і прозорого розслідування обставин та причин стосовно ”численних порушень у господарській діяльності підприємств, установ та організацій, які перебували у підпорядкуванні зазначеного Міністерства та Академії”, утворити Тимчасову слідчу комісію ВР з питань виявлення, систематизації та розслідування фактів зловживань на державних підприємствах, установах та організаціях системи колишнього Мінагрополітики та продовольства України та Національної академії аграрних наук у 2014-2019 роках.

Серед основних завдань ТСК – розслідування ”протиправних дій керівництва Міністерства та Академії, керівників, службових осіб підприємств, установ та організацій, які перебували у їх підпорядкуванні у 2014-2019 роках”, зокрема, таких підприємств, як ПАТ ”Аграрний фонд”, ПАТ ”Державна продовольчо-зернова корпорація України”, ДП ”Укрспирт” тощо, які, мовиться у тексті, призвели до ”фактів незаконної передачі в приватну власність земельних ділянок; створення умов для доведення до банкрутства цих підприємств, установ та організацій; нецільового використання коштів та майна; нанесення збитків державному бюджету через механізм непрозорої закупівлі товарів та послуг за державні кошти; привласнення бюджетних коштів через механізми незаконного відчуження, передачі в оренду майна, укладення економічно невигідних договорів про спільну діяльність/спільний обробіток землі”.

Також завданнями ТСК є розробка пропозицій Верховній Раді, Кабінету міністрів, Генеральній прокуратурі на підставі результатів розслідування; ініціювання питання про притягнення винних осіб до відповідальності.

Передбачається затвердити склад Тимчасової слідчої комісії у кількості 11 народних депутатів.

Головою ТСК передбачається обрати депутата від ”Слуги народу” Степана Чернявського.

Термін діяльності ТСК – 6 місяців з дня її утворення. Звіт ТСК про виконану роботу передбачається заслухати на пленарному засіданні ВР не пізніше 6-місячного терміну з дня її утворення.