У США заявили, що продовжать тиск на РФ в питанні виконання мінських домовленостей

Сполучені Штати разом з партнерами мають намір продовжувати чинити тиск на Росію в питанні виконання нею мінських домовленостей. Про це заявила глава прес-служби Держдепартаменту Морган Ортегус.

“США підтримують роботу з нашими союзниками і партнерами, щоб продовжувати тиск на Росію в питанні дотримання нею своїх зобов’язань у рамках мінських домовленостей і початку процесу мирного відновлення повного суверенітету України над Донбасом. Це буде першим кроком на шляху до повного відновлення територіальної цілісності України в рамках визнаних міжнародним співтовариством кордонів, включаючи її територіальні води”, – сказано в документі.

Крім цього Ортегус зазначила, що напередодні зустрічі лідерів “нормандської четвірки” (Німеччина, Росія, Україна, Франція), яка повинна відбутися 9 грудня в Парижі, США “рішуче підтримують суверенітет і територіальну цілісність України”.

“В останні тижні президент України Зеленський зробив складні кроки на шляху до миру і реформ, в числі яких дипломатична взаємодія для сприяння мирному процесу, розведення сил на лінії зіткнення, зміцнення верховенства закону, створення більш здорового інвестиційного клімату та модернізація оборонного сектора України. США схвалюють проведення Україною реформ, необхідних для її безпеки і процвітання в довгостроковій перспективі. США підтримують Україну в її просуванні в мирних переговорах”, – додала Ортегус.

Нагадаємо, саміт “нормандської четвірки” відбудеться 9 грудня в Парижі. У ньому візьмуть участь президент України Володимир Зеленський, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент РФ Володимир Путін та президент Франції Емманюель Макрон.

Перша зустріч в нормандському форматі пройшла 6 червня 2014 року, остання – 19 жовтень 2016 року.