Зеленський іноземним ЗМІ розповів про теми розмов під час “нормандського саміту”

Президент України Володимир Зеленський заявив, що позиція України щодо місцевих виборів в окремих районах Донецької і Луганської областей (ОРДЛО) полягає в тому, що вони можуть проходити тільки за українським законодавством.

“Вибори проходять за українським законодавством. І український закон виключає присутність людей зі зброєю. Всі українські партії повинні мати доступ, спостерігачі, журналісти, ОБСЄ, Центральна виборча комісія України. Якщо є збройні угруповання, жодна партія не піде брати участь у виборах там”, – сказав він в інтерв’ю західним ЗМІ Der Spiegel, Le Monde, Time і Gazera Wyborcza.

Відповідаючи на запитання про контроль над кордоном з Російською Федерацією, Зеленський зазначив, що “це буде найскладніше питання з усіх, якщо ми коли-небудь прийдемо до його обговорення”.

“Я говорю їм чесно: я не згоден з тим, як це питання було вирішене в Мінську. Згідно Мінським угодами, спочатку пройдуть вибори, потім контроль над кордоном”, – сказав президент України.

Зеленський зазначив, що така позиція українців з даного питання, але це не записано в Мінських угодах.

“На жаль, у нас там є протиріччя. І, звичайно, повинні вирішити цю проблему”, – підкреслив він.

Крім того, Зеленський допускає, що питання про укладення нового контракту на транзит російського газу в Європу територією України обговорюватиметься в рамках зустрічі у “нормандському форматі” 9 грудня, але воно не пов’язане з проблемою війни на Донбасі.

“Хоча наші європейські партнери стверджують, що це не політичний, а економічний проект, я дозволю собі не погодитися. Однак якщо нам вдасться укласти новий договір про транзит на термін до десяти років, якщо європейці нам допоможуть, а Росія не опиратиметься цьому, тоді ми зможемо говорити, що “Північний потік-2″ не є політичним проектом. Поки що це твердження без будь-яких підстав”, – вважає Зеленський.

Президент України зазначив, що під час телефонної розмови з ним президент РФ Володимир Путін взяв до відома позицію України щодо питання транзиту газу.

“Для мене важливо, що проблема газу сама по собі є питанням. Що б не побажали обидві сторони, це жодним чином не має бути пов’язано з Донбасом. Хоча я не виключаю, що транзит газу також розглядатиметься у “нормандському форматі”, – сказав він.

Як вже повідомлялося, саміт “нормандської четвірки” відбудеться 9 грудня в Парижі. У ньому візьмуть участь президент України Володимир Зеленський, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент РФ Володимир Путін та президент Франції Емманюель Макрон.

Перша зустріч в нормандському форматі пройшла 6 червня 2014 року, остання – 19 жовтень 2016 року.