Зеленський обговорив можливі сценарії повернення непідконтрольного Донбасу

Президент України Володимир Зеленський провів координаційну нараду в рамках підготовки до зустрічі в нормандському форматі.

На нараді обговорили можливі сценарії повернення непідконтрольного Донбасу, повідомляє прес-служба Офісу президента у вівторок, 3 грудня.

Зеленський провів нараду з нормандської зустрічі

Глава держави окреслив свою позицію про неприпустимість вирішення проблеми непідконтрольних територій військовим шляхом і необхідності досягнення миру на сході України політико-дипломатичними методами.

Секретар РНБО Олексій Данилов висловив упевненість, що за підтримки міжнародних партнерів України зможе повернути Донбас і припинити військові дії.

На нараді затвердили п’ять сценаріїв реінтеграції непідконтрольних територій. В рамках обговорення сценаріїв і вивчення деталей Зеленський дав доручення Головнокомандувачу Збройних сил України Руслану Хомчаку найближчим часом відвідати територію проведення Операції об’єднаних сил.

Також вирішено, що перед зустріччю в нормандському форматі відбудеться засідання РНБО під головуванням Зеленського.

Раніше, Зеленський іноземним ЗМІ розповів про теми розмов під час “нормандського саміту”

Як вже повідомлялося, саміт “нормандської четвірки” відбудеться 9 грудня в Парижі. У ньому візьмуть участь президент України Володимир Зеленський, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент РФ Володимир Путін та президент Франції Емманюель Макрон.

Перша зустріч в нормандському форматі пройшла 6 червня 2014 року, остання – 19 жовтень 2016 року.