СБУ встановила ще двох фігурантів справи про присвоєння коштів вкладників CК “Гарант-Лайф”

Служба безпеки України (СБУ) встановила ще двох фігурантів справи про присвоєння коштів клієнтів і доведення до банкрутства київської столичної страхової компанії “Гарант-Лайф”.

“Наразі співробітники СБУ встановили ще двох учасників протиправної схеми – це колишній голова правління і фактичний керівник компанії. Їхня незаконна діяльність завдала шкоди вкладникам на загальну суму понад 80 млн грн”, – повідомляє прес-центр СБУ.

Обом фігурантам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжних заходів.

Раніше СБУ повідомляла про розкриття схеми привласнення коштів і повідомила про підозру двом іншим фігурантам провадження.

Як повідомлялося, 4 липня оперативники спецслужби повідомили, що у 2015-2016 роках колишній голова правління цієї компанії, що спеціалізується на страхуванні життя, привласнив кошти вкладників на суму близько 40 млн грн. Ці гроші він витратив на придбання у підконтрольних підприємств з ознаками фіктивності “цінних” паперів за завищеною вартістю. Потім кошти привласнили топ-менеджер і власники страхової компанії.

Унаслідок протиправних дій зловмисників понад 10 тис. вкладників, які уклали договори на страхування здоров’я і життя з компанією, фактично позбавлені можливості отримати страхові відшкодування.

Наразі тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до розкрадання грошей громадян.