Фінансова угода з ЄІБ про отримання в кредит 160 млн.євро на будівництво метро в Харкові ратифікована

Верховна Рада ратифікувала фінансову угоду з Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) про отримання в кредит 160 млн євро на будівництво третьої лінії Харківського метрополітену.

За законопроект № 0008 проголосували 337 народних депутатів.

Документ представив заступник міністра фінансів Василь Шкураков.

“Фінансові умови залучення позики від ЄІБ наступні. Ставка відсотків пропонується у розмірі Euribor plus spread, який становить близько 1 відсотка і залежатиме від дати вибірки кредитних коштів. Загальний період сплачення позики становить 25 років, включаючи пільговий період 4 роки. Перша дата погашення позики припадатиме на 20 квітня 2022 року”, – повідомив Шкураков.

За його словами, позичальником у цьому випадку виступає Україна в особі Мінфіна, отримані кошти будуть рекредитувати комунальному підприємству “Харківський метрополітен”.

“Метою проекту є поліпшення транспортного обслуговування населення міста Харкова, збільшення питомої ваги пасажирських перевезень метрополітеном шляхом подовження експлуатації довжини третьої Олексіївської лінії метрополітену на 3 кілометри 470 метрів, унаслідок чого загальна протяжність ліній становитиме 14 кілометрів 450 метрів”, – уточнив Шкураков.

Він додав, що на цей проект з місцевого бюджету Харкова виділять 10 млн євро.