ВРУ відмовилась призначити Єлизавету Ясько очільницею парламентського комітету з питань зовнішньої політики

Верховна Рада відмовилась призначити Єлизавету Ясько очільницею парламентського комітету з питань зовнішньої політики замість Богдана Яременка, який потрапив у сексуальний скандал.

За відповідне рішення проголосували лише 186 нардепів.

Під час обговорення депутати критикували об’єднання в одному проекті постанови звільнення та призначення очільника комітету. Стверджували, що за звільнення готові голосувати, а от кандидатуру на посаду спочатку треба заслухати, щоб визначитися, чи підтримувати її.

Єлизаветі Ясько-29 років, вона уродженка Києва. Закінчила Київський національний університет імені Тараса Шевченка, здобувши ступінь магістра політології. Ясько – перша українка, випускниця Школи державного управління Блаватника в Оксфордському університеті.

29 жовтня під час роботи в сесійному залі парламенту народний депутат від “Слуги народу” Богдан Яременко переписувався в онлайн-мережі знайомств. Під час листування одна з жінок назвала свою ціну та умови.

Через деякий час нардеп переглядав профілі жінок у соцмережі для знайомств Tinder.

Коли інформацію про це було опубліковано, Богдан Яременко назвав свої дії свідомою провокацією журналістів, у тому числі опублікував допис про це на Facebook. Однак через деякий час допис видалив і вибачився.

За даними ЗМІ, його змусив вчинити так пранкер, відомий під ніком “Джокер”, який деякий час листувався з нардепом Богданом Яременком під виглядом генпрокурора Руслана Рябошапки.

Згодом Яременко вибачився з трибуни Верховної Ради. Він заявив, що вважає, що ті, хто публікував зображення з його листуванням, користувалися краденим.

Нещодавно фракція “Слуга народу” на закритій зустрічі обрала кандидата на посаду голови Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва. Спільним рішенням депутати висунули Єлизавету Ясько.