Білий дім підтримав узгоджений у Конгресі проект військового бюджету на 2020 рік

Білий дім виступив на підтримку законопроекту про оборонний бюджет (National Defense Authorization Act, NDAA) на 2020 фінансовий рік, який раніше був узгоджений демократами і республіканцями в Конгресі.

“NDAA сприяє багатьом пріоритетам президента США Дональда Трампа… Ми сподіваємося, що Конгрес направить цей законопроект на підпис президенту”, – йдеться в заяві, поширеній прес-службою Білого дому.

Військовий бюджет у розмірі $738 млрд, що на 3,1% більше, ніж роком раніше, був узгоджений республіканцями і демократами в понеділок. Сенат, контрольований однопартійцями президента Дональда Трампа, і Палата представників, де більшість місць належить опонентам нинішнього глави Білого дому – демократам, схвалили свої варіанти військового бюджету країни ще влітку. Але за деякими пунктами вони не збігалися. Законодавцям довелося сформувати погоджувальну комісію з представників двох партій, результатом роботи якої став узгоджений законопроект на 3488 сторінках. Очікується, що вже в середу голосування за нього проведе нижня палата Конгресу, потім до 20 грудня його повинні схвалити сенатори, після чого він ляже на стіл президента.

Згідно з проектом закону, на базові потреби Пентагону передбачається виділити $635 млрд, на продовження військових операцій в Афганістані, Сирії, Ємені та протидію терористів в інших країнах – $71,5 млрд. Ще $31,5 млрд – це кошти на підтримання боєздатності і модернізацію ядерної зброї по лінії Міністерства енергетики США, а також на інші оборонні витрати.

Крім іншого, в законопроект включений ряд пунктів, що стосуються протидії “різним загрозам”, до яких законодавці зарахували Росію і КНР. Парламентарії також в черговий раз продовжили ембарго на пряму співпрацю з Москвою у військовій області, заборонили уряду США визнавати Крим російським.

Крім того, законодавці зобов’язали адміністрацію ввести санкції щодо російських газопроводів “Північний потік-2″ і ” Турецький потік “з метою забезпечення”європейської енергетичної безпеки”.

На військову допомогу Україні, що передбачає, зокрема, постачання крилатих ракет для системи берегової оборони і протикорабельних ракет, передбачається виділити $300 млн, що на $50 млн більше, ніж було закладено в бюджеті на 2019 рік.