США проведуть в Європі найбільші військові навчання за 30 років

США планують навесні 2020 року провести в Європі найбільші навчання з часів закінчення “холодної війни”.

Про це в інтерв’ю агентству Reuters заявив американський генерал-майор Беррі Сігуін, який керує операціями союзників з військового штабу НАТО в Бельгії. Центром навчань, в рамках яких в Європу будуть перекинуті 20 тисяч американських солдатів, стане Німеччина.

Американські солдати будуть через Атлантичний океан доставлені в Бельгію і Нідерланди, звідти через територію Німеччини вони будуть передислоковані до Польщі і уздовж східних кордонів НАТО. При цьому збройні сили США приєднаються до вже встановлених в Європі американських військам і силам партнерів по НАТО. Загальна чисельність військових, які беруть участь в навчання складе 37 тисяч чоловік.

За інформацією Reuters, метою навчань стане попередження Росії від повторення анексій та захоплення Криму в 2014 році.

У листопаді в Литві пройшли двотижневі військові навчання НАТО за участю близько 4000 військовослужбовців з 11 країн – членів альянсу. Крім литовських військ, в навчаннях під назвою “Залізний вовк II” (Iron Wolf II), брали участь, зокрема, підрозділи з Німеччини, США і Великобританії.

Метою навчань, які пройшли на литовському полігоні Пабраде, було поліпшення взаємодії між силами країн – членів НАТО. Учасники навчань відпрацювали планування і виконання наступальних і оборонних операцій.