Україна закликала США запровадити санкції проти “Північного потоку-2”

Україна закликала США запровадити анонсовані раніше Вашингтоном санкції проти компаній, що беруть участь у спорудженні суперечливого газопроводу з Росії до Німеччини “Північний потік-2”.

Таку заяву в п’ятницю, 13 грудня, зробив віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба під час візиту до Вашингтона.

“Тут ідеться не про Україну, а про щось більше. Йдеться про стратегічну рівновагу в Європі. Мова йде про енергетичну безпеку в Європі”, – сказав Кулеба, цитує інформагенція AFP.

Тож Кулеба закликав Сенат США та президента Дональда Трампа підтримати ухвалені раніше Палатою представників санкції проти компаній, причетних до спорудження газогону “Північний потік-2”.

Нагадаємо, 11 грудня Палата представників Конгресу США схвалила проєкт військового бюджету на 2020 фіскальний рік. Цей проєкт серед іншого містить також санкції проти газопроводу “Північний потік-2” та причетних до його спорудження компаній. Сам законопроєкт ще має схвалити Сенат, а вже потім підписати президент США.

У Вашингтоні заявляють, що після спорудження цього газопроводу Німеччина опиниться в ще більшій енергетичній залежності від Росії. У Києві теж називають цей газопровід виключно політичним проєктом, котрий вигідний Кремлю, в тому числі й для ще більшого тиску на Київ.