У КНДР повідомили про проведення “великого випробування” на полігоні Сохе

Влада КНДР провела випробування на полігоні Сохе.

Про це повідомило в суботу Центральне телеграфне агентство Кореї (ЦТАК), не наводячи подробиць, що конкретно випробовувалося.

“Ще одне велике випробування було проведено 13 грудня 2019 року з 22:41 по 22:48 на космодромі Сохе”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначає ЦТАК, проведене випробування носило “вкрай важливий” характер. При цьому фахівці Академії Національної оборони КНДР, що знаходилися на космодромі, “отримали на місці теплі привітання від ЦК Трудової партії Кореї”.

“Успіхи в галузі оборонної науки, свідками яких ми нещодавно стали, будуть використані КНДР для подальшого зміцнення надійного стратегічного ядерного стримування”, – підкреслюється в повідомленні агентства.

8 грудня ЗМІ народної республіки повідомили про проведення успішного випробування на космодромі Сохе в районі Тончхан-ні. Передбачається, що там був випробуваний ракетний двигун. Це перший подібний тест з моменту початку переговорів Пхеньяна і Вашингтона про денуклеаризацію Корейського півострова в 2018 році. Після звістки про випробування на полігоні президент США Дональд Трамп написав на своїй сторінці в Twitter, що лідер КНДР “Кім Чен Ин може втратити все, якщо зробить ворожі дії”.

Раніше Пхеньян неодноразово виступав із закликами до Вашингтона врегулювати двосторонні відносини до кінця 2019 року. Перший саміт США і КНДР успішно пройшов в червні 2018 року в Сінгапурі, проте другий в Ханої в лютому 2019-го закінчився безрезультатно. Лідери двох держав провели також коротку зустріч у прикордонному пункті Пханмунджом на кордоні Республіки Корея і КНДР 30 червня, після чого у вересні Трамп заявив, що планує зустрітися з Кім Чен Ином до кінця цього року.