Білий дім обмежив доступ до телефонних розмов Трампа

Білий дім вирішив обмежити доступ до телефонних розмов президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа у зв’язку з розслідуванням в рамках процедури імпічменту.

Про це повідомляє телеканал CNN.

За даними телеканалу, адміністрація Трампа вирішила обмежити кількість чиновників, які можуть бути присутніми під час телефонних розмов президента. Дане рішення Білий дім ухвалив з метою зменшення ймовірності витоку інформації, як це сталося після телефонної розмови з президентом України Володимиром Зеленським.

Зазначається, що тепер слухати телефонні розмови Трампа зможуть голова Державного департаменту Майк Помпео, виконувач обов’язків глави апарату Білого дому Мік Малвані та його заступник Роб Блер.

Крім того, було обмежено доступ і до стенограм переговорів Трампа.

13 грудня, юридичний комітет Палати представників США схвалив дві статті звинувачень у справі про імпічмент президента Дональда Трампа. Йому закидають зловживання владою і спробу перешкодити роботі Конгресу.

Офіційні звинувачення у справі про імпічмент Трампа юридичний комітет Палати представників висунув 10 грудня, а саму процедуру імпічменту Палата представників запустила 24 вересня. Демократи вважають, що президент в особистих інтересах тиснув на українського лідера Володимира Зеленського. Трамп нібито вимагав від нього почати розслідування проти сина свого головного політичного опонента Джо Байдена в обмін на військову і фінансову допомогу.

Цю версію на відкритих слуханнях підтвердив посол США в Євросоюзі Гордон Сондленд. За його словами, президент США через свого адвоката Рудольфа Джуліані тиснув на Україну за принципом «послуга за послугу» (quid pro quo).

Трамп звинувачення відкидає і закликає покінчити з «полюванням на відьом», як він називає процес імпічменту.