Вашингтон планує відновити санкції щодо іранського ядерного об’єкту в Фордо

Адміністрація США в неділю має намір відновити санкції щодо іранського ядерного об’єкт в Фордо.

“США скасують виключення з санкцій для цього об’єкта 15 грудня 2019 року”, – заявив держсекретар США Майкл Помпео журналістам у Вашингтоні.

Помпео пояснив, що таке рішення в Вашингтоні прийняли у зв’язку тим, що Тегеран недавно оголосив про відновлення робіт зі збагачення урану в Фордо.

“Правильний рівень збагачення урану для найбільшої в світі країни-спонсора тероризму – нуль”, – зазначив держсекретар США.

Іранські фахівці на початку листопада вивели рівень збагачення урану на об’єкті в Фордо до 4,5%.

Рішення по Фордо стало четвертим кроком Ірану зі скорочення ядерних зобов’язань. Президент Ірану Хасан Рухані зазначив, що четвертий етап скорочення зобов’язань Ірану можна скасувати, як і три попередні, якщо решта учасників СВПД “виконають свої зобов’язання”.

Відносини між Вашингтоном і Тегераном загострилися після одностороннього виходу США зі Спільного всеосяжного плану дій (СВПД) за іранською ядерною програмою 8 травня 2018 року і відновлення американських санкцій, в тому числі в сфері нафтового експорту. Глава Білого дому Дональд Трамп неодноразово заявляв, що готовий до відновлення діалогу з владою Ірану. За його словами, Вашингтон зацікавлений у заміні СВПД на інший договір, який би охоплював не тільки ядерне досьє, але і широкий спектр інших питань,