В Раді зареєстрували скандальний законопроект про санкції для ЗМІ

27 грудня група народних депутатів зареєструвала проект закону «Про медіа».

Законопроєкт зареєстровано під № 2693. Його авторами стали члени Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Олександр Ткаченко, Микита Потураєв, Євгенія Кравчук, Ірина Констанкевич, Олександр Кабанов, Андрій Боблях, Єлізавета Богуцька, Тетяна Тябуха, Павло Сушко, Дмитро Нальотов, а також член Комітету з питань свободи слова Тетяна Циба. Майже всі вони представляють фракцію «Слуга народу», крім Ірини Констанкевич, яка представляє депутатську групу «За майбутнє».

Тексту законопроєкту і супровідних документів на сайті Ради поки що немає.

Як повідомляло ІА “Центр новин”, депутат “Слуги народу” і екс-голова 1+1 Олександр Ткаченко презентував разом з Міністерством культури проект закону про медіа, в ній піднімаються питання реєстрації та оподаткування ЗМІ, питання незалежності редакції від власника ресурсу і врегулювання блогерів.

Новий закон про медіа передбачає блокування онлайн-ресурсів та кримінальну відповідальність за дезінформацію

Нагадаємо, Зеленський доручив Уряду розробити закон про ЗМІ із дотриманням стандартів новин.

Раніше, нардеп з фракції “Слуга народу”, голова комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики, екс-глава “1+1” Олександр Ткаченко на парламентських слуханнях заявив, що проти збиткових ЗМІ потрібно вводити санкції, оскільки в таких умовах власники медіа можуть впливати на журналістів.

Коментуючи можливий вплив власників на ЗМІ, Ткаченко зазначив, що Україна чи не єдина країна в Європі, де переважна кількість приватних ЗМІ збиткові.

“Створюється підозра того, що власники впливають на журналістів. У футболі, в УЄФА, вже 10 років діє принцип т.зв. фінансового fair play, умовно кажучи, скільки заробляєш – стільки витрачаєш. Якщо, наприклад, на протязі трьох років ЗМІ постійно є збитковими, напевно, є шанс застосування певних санкцій”, – вважає Ткаченко.

За словами Ткаченка, все це буде відображено в новому законі “Про медіа”, який профільний комітет планує внести до Верховної Ради до кінця року.

Крім того, Президент України Володимир Зеленський підписав указ про створення Ради з питань свободи слова та захисту журналістів.