Верховний суд просить СБУ допомогти розглянути позов Курченка

Верховний суд вирішив залучити Службу безпеки України до участі у розгляді позову бізнесмена Сергія Курченка, який перебуває у розшуку, щодо застосування персональних санкцій проти нього.

Про це повідомили у прес-службі Верховного суду України, передає УНІАН.

Зокрема, таке рішення прийнято у судовому засіданні сьогодні, 13 січня, під час розгляду справи за позовом бізнесмена Курченка до п`ятого президента України Петра Порошенка про визнання протиправним/нечинним та скасування в частині указу глави держави від 14 травня 2018 року № 126/2018 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 2 травня 2018 року «Про застосування та скасування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)» (додатком 1 до рішення РНБО позивача – Курченка включено до переліку фізичних осіб, до яких застосовуються обмежувальні заходи (санкції).

Цим рішенням Верховний суд задовольнив клопотання представника відповідача, який просив залучити СБУ як третю особу, оскільки РНБО прийняла рішення про застосування санкцій саме за пропозицією СБУ.

Наступне судове засідання у справі призначене на 10 лютого 2020 року.

Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко своїм указом ввів у дію прийняте раніше рішення РНБО про персональні санкції стосовно ряду юридичних та фізичних осіб, пов’язаних з російською агресією в Україні. Указ був підписаний 14 травня 2018 року та оприлюднений на сайті Адміністрації президента 18 травня.

Під санкції підпали фізичні та юридичні особи, причетні до агресії проти України: як військової (окупація Криму, підтримка діяльності терористичних угруповань в Донецькій і Луганській областях), так і інформаційної. Крім того, в список були включені особи, причетні до протиправних дій проти українців, незаконно ув’язнених в Росії.

За часів президентства Віктора Януковича Курченко керував компанією “Східно-європейська паливно-енергетична компанія” (ВЕТЕК), яка займалася торгівлею скрапленим газом і нафтопродуктами. Відносно бізнесмена в Україні розслідується кілька кримінальних проваджень, він оголошений в міжнародний розшук.

За даними міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, афери Курченко тільки в 2013 році коштували держбюджету 26 млрд грн. Курченко отримав громадянство РФ.