Російські хакери зламували сайти газової компанії Burisma

Російські хакери зламували сайти газової компанії Burisma, до правління якої входив син Джо Байдена, політичного конкурента Дональда Трампа, ймовірно, щоб знайти компромат на Байдена.

Повідомляє  The New York Times

Спроби злому почались у листопаді 2019 року, коли у Штатах велись розмови про Байдена, Україну та імпічмент Трампа.

Досі невідомо, чи знайшли щось хакери і що саме вони шукали. Існує думка, що вони шукали потенційно незручний матеріал про Байдена. Можливу ту інформацію, яку і хотів отримати Трамп від України, коли наполягав на розслідуванні щодо Burisma та Байдена.

Тактика взлому росіян дуже схожа на ту, якою користувались під час злому електронної пошти демократів на президентських виборах 2016 року.

Зломом сайтів Burisma займались військові хакери, які входять до Головного управління розвідки РФ. Вони використовували фішингові електронні листи, які призначені для кражі імен користувачів та паролів.

У цьому випадку хакери створили фейкові сторінки входу на сайти дочірніх компаній Burisma та відправляли співробітникам листи начебто від компанії. Саме таким чином вони отримували дані користувачів.

“Атаки були успішними”, – зазначає Орен Фальковіц, засновник фірми з безпеки Area1, яка і виявила ці спроби злому.

“Схоже, що російські атаки на Burisma йдуть паралельно зі спробою російських агентів в Україні знайти інформацію щодо Байдена”, – йдеться у статті.

Ні російський уряд, ні Burisma не прокоментували цю інформацію.

У грудні міністерство юстиції США ввело санкції проти російських хакерів з групи Evil Corp, яких воно звинувачує в розкраданні 100 млн доларів майже в 40 країнах.

“Прийняті скоординовані заходи мають на меті зупинити масштабну кампанію фішингу, організовану цієї російської хакерської групою”, – заявив міністр фінансів США Стівен Мнучін. У повідомленні американського Мін’юсту стверджується, що глава Evil Corp Максим Якубець підтримує зв’язки з російським урядом.

У США розгорівся скандал між Білим домом і Конгресом після появи в ЗМІ повідомлень, що представник розвідки США в рамках програми захисту викривачів порушень надав записку генеральному інспектору, де сказано, що президент Дональд Трамп «пообіцяв» щось лідеру іноземної держави, керуючись власними політичними інтересами.

У ЗМІ припускали, що в ході розмови з президентом України Володимиром Зеленським, який відбувся 25 липня, Трамп міг наполягати на розслідуванні в Україні дій впливового політика від Демократичної партії, колишнього віце-президента Джо Байдена.

Прес-секретар палати представників Конгресу США Ненсі Пелосі 24 вересня оголосила, що Конгрес починає офіційне ініціювання процедури імпічменту Трампа.

25 вересня Білий дім оприлюднив стенограму телефонної розмови Трампа і Зеленського. У стенограмі говорилося, що Трамп просив Зеленського вивчити справу стосовно сина Байдена. 30 вересня Зеленський заявив, що Україна не проводить розслідувань «по команді» інших країн.