Опубліковано другу частину запису із наради за участю Гончарука (відео)

У мережі опублікували другу частину запису наради у Прем’єр-міністра Олексія Гончарука щодо ситуації із курсом гривні.

У сервісі YouTube з’явилася друга частина прослушки наради у прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. Вона опублікована на каналі “Як обдурити президента”

“Ось у нас в четвертому кварталі просяде економічне зростання, буде 4 і 4. А зараз буде, за деякими оцінками, 2. І [прозвучать заяви]: прикандичили економіку реформи ці, як сказати, соросята. Прийшли соросята і економіка росте 2 і вниз. І нічого нікому не доведеш”, – говорить Гончарук російською мовою, маючи на увазі відсотки зростання ВВП.

Прем’єр-міністр продовжує: “І ось це все створює очищення у президента, що ситуація неконтрольована. Ми не розуміємо. У нас немає планів. А у вас його реально немає”, – каже Олексій Гончарук, звертаючись до своїх підлеглих.

“По бюджету я не розумію, як правильно. Рішення немає”, – зазначає прем’єр.

Далі каже Катерина Рожкова, перший заступник голови Нацбанку: “Давайте шукати рішення на питання, які є. У глобальному вимірі все добре”. Міністр фінансів Оксана Маркарова доповнює її: “Незрозуміло нікому, крім нас”.

“Ми не можемо намалювати економічну політику. У нас цілі міністри для цього в міністерствах. Ми з Тимофієм (Миловановим, міністром економіки, – Ред.). Давайте зробить трьох-, п’ятирічний…”

Вклинюється Маркарова: “Якщо ми продовжуємо робити… Тобто наша політика полягає в тому… Раз, два, три. Тобто в концесії” (договір між власником та інвестором про вкладення грошей в об’єкти майна – Ред.).

Ріжкова відповідає: “Наше завдання – забезпечити марокоекономіческую стабільність. Вона вже є. Ось ці речі показати. Тоді, напевно, можна буде сказати:” Ми йдемо приблизно таким шляхом “.

До розмови підключає Тимофій Милованов: “Як ми відповімо на питання: курс посилився, а… Я не розумію”.

Катерина Рожкова каже: “Давай відверто теж говорити, що такі речі, як курс і інфляція, впливають на економіку… Можливо, хороша ідея знаєш у чому? Взяти країну, схожу на нас. Ну, наприклад, є сильний потенціал в армії… “.

Заступник голови НБУ Дмитро Сологуб: “Аргентина?”

Рожкова: “Ні. Аргентина – якраз Данилишину за сценарієм йти… Взяти і подивитися, як змінювалися економіки і як зараз. Я не знаю… Австралія”.

Юлія Ковалів, заступник голови Офісу президента України (перша, хто говорить по-українськи): “Я прошу вибачення. Просто ми говоримо про а-ля економічну стратегію. Про зміни. Нічого, що нам потрібно робити, ми не обговорювали. І це мені здається ключовим: що нам потрібно зробити в економічній політиці “.

Вона продовжила: “Навіть план, який заступники подавали в міністерствах до програми дій уряду… Там переважно написано:” податкові пільги, податкові пільги “. Якщо ми це запровадимо, нас МВФ…”

Її перебиває Маркарова: “І на зиму претендувати на купу премій”.

Знову говорить Рожкова: “Ну, дивіться, макро – раз. Умовно. Що ми можемо зробити – два. Щодо всього іншого, що ми називаємо імпортозаміщенням і так далі… Ось його можна по-різному будувати. Питання зараз у чому: якщо ми на цьому зійдемося, то багато речей [будуть залежати] від наших комунікацій… коли ми почнемо про це говорити… Знаєте ж, люди вони… У них починає змінюватися мислення, це правда.

Раніше в мережі опублікували запис наради у прем’єр-міністра Олексія Гончарука, де він висловив неоднозначні думки щодо президента Володимира Зеленського.