Глави МЗС ЄС 20 січня обговорять заходи підтримки миру в Лівії після конференції в Берліні

Міністри закордонних справ 28 країн-членів Євросоюзу на плановому засіданні 20 січня обговорять підсумки Берлінської конференції з Лівії і розглянуть можливі заходи надання підтримки врегулюванню в цій країні.

Про це повідомив журналістам у п’ятницю високопоставлений представник ЄС напередодні засідання Ради глав дипломатичних відомств.

“Цими вихідними пройде конференція в Берліні по Лівії. Буде логічно, що Рада міністрів закордонних справ ЄС в понеділок підведе підсумки цієї конференції і розгляне можливі заходи підтримки ЄС врегулюванню в рамках ООН”, – сказав він.

Дипломат нагадав, що сам глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель, який головує на засіданнях Ради ЄС, візьме участь у Берлінській конференції 19 січня. Крім того, ЄС також представлять у Берліні голови Єврокомісії та Євроради Урсула фон дер Ляйен і Шарль Мішель.

Ситуація на Близькому Сході
Міністри закордонних справ обговорять можливі дипломатичні дії для деескалації на Близькому Сході. “Міністри розглянуть, які дипломатичні дії можуть бути зроблені для деескалації між сторонами в регіоні”, – сказало джерело.

За словами дипломата, міністри мають намір обговорити ситуацію на Близькому Сході за неформальним ланчем в рамках Ради, що означає, що підсумкового документа з цього питання не буде.

Обстановка на Близькому Сході різко загострилася в ніч на 3 січня після ракетного удару США в районі багдадського аеропорту, в результаті якого загинув командувач силами спеціального призначення “Аль-Кудс” Корпусу вартових ісламської революції (елітні частини ЗС Ірану) Касем Сулеймані. У відповідь Тегеран в ніч на 8 січня завдав ракетного удару по двох об’єктах в Іраку, які використовували американські військові, – базі Айн-ель-Асад і аеропорту Ербіля.

Німеччина планує 19 січня провести в Берліні міжнародну конференцію з врегулювання ситуації в Лівії, де після вбивства Муаммара Каддафі в 2011 році запанував хаос, а пізніше фактично встановилося двовладдя. У ній візьмуть участь глава засідаючого в Тріполі Уряду національної згоди (ПНС) Фаіз Саррадж і фельдмаршал Халіфа Хафтар, що протистоїть йому. Крім того, очікується участь представників, у тому числі на рівні глав держав, Росії, Алжиру, Великобританії, Єгипту, ОАЕ, Китаю, США, Туреччини, Франції.