Миколаївський суднобудівний завод відремонтував найбільший десантний корабель ВСУ “Юрій Олефіренко”

Миколаївський суднобудівний завод завершив ремонт найбільшого в Україні десантного корабля ВСУ “Юрій Олефіренко”.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник генерального директора державного концерну “Укроборонпром” Мустафа Найєм.

“Колективу заводу і керівництву концерну вдалося відновити ремонт і здійснили його всього за п’ять місяців. Більше сотні працівників суднобудівного підприємства проводили роботи з обстеження, перевірки і ремонту вузлів і механізмів судна”, – написав він.

Найєм також уточнив, що корабель призначений для транспортування у райони виконання бойових завдань підрозділів морської піхоти і спеціального призначення зі штатним озброєнням і технікою, а також подальшим десантированием на узбережжі.

“Корабель здатний проводити десантування понад 150 бійців, до 10 одиниць бронетехніки і до 250 тонн вантажів. Судно озброєне реактивними системами залпового вогню і 30-мм автоматичними гарматами”, – зазначив заступник директора концерну.

За словами чиновника, корабель “Юрій Олефіренко” носить ім’я капітана I рангу Збройних сил України, командира 73 морського центру спеціального призначення, загиблого в січні 2015 році від мінометного обстрілу Маріуполя.