РНБО провів засідання щодо “зливу” бази даних кандидатів на держслужбу

Рада національної безпеки і оборони (РНБО) України провела екстрене засідання робочої групи у зв’язку з витоком персональних даних українців з Єдиного порталу держвакансій.

Про це повідомила прес-служба РНБО.

“В Апараті Ради національної безпеки і оборони України відбулося позачергове засідання робочої групи з реагування на кіберінциденти та протидії кібератакам на державні інформаційні ресурси при Національному координаційному центрі кібербезпеки (НКЦК).

Члени робочої групи – представники Служби безпеки України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Департаменту Кіберполіції Національної поліції України, фахівці Апарату РНБО України, розглянули питання щодо вразливості Єдиного порталу вакансій (career.gov.ua) Національного агентства України з питань державної служби, що призвело до витоку частини персональних даних українських громадян”, – зазначається в повідомленні.

Зазначається, що на засіданні був присутній керівник Національного агентства України з питань державної служби Олександр Стародубцев.

“НКЦК оперативно організував роботу щодо виявлення вразливості, подолання її наслідків та забезпечення сталої роботи порталу career.gov.ua і належного захисту персональних даних.

У ході засідання також було наголошено на важливості питань кібербезпеки у процесах цифрової трансформації держави та необхідності забезпечення органами державної влади належного кіберзахисту власних інформаційних систем”, – повідомили в РНБО.

Нагадаємо, Офіс омбудсмена заявив про витік персональних даних громадян, які зареєструвалися на сайті держвакансій з метою проходження конкурсу на державну службу. Персональні дані громадян, які були завантажені на портал, знаходяться у вільному доступі.