ООН висловила стурбованість з приводу припинення видобутку нафти в Лівії

Місія ООН з підтримки в Лівії (МООНПЛ) висловила глибоку стурбованість у зв’язку з планом з припинення видобутку нафти в Лівії і попередила про важкі наслідки цього рішення.

Про це йдеться в поширеній в суботу заяві місії.

“МООНПЛ висловлює глибоку стурбованість у зв’язку з вживаними в даний час зусиллями з припинення або порушення процесу видобутку нафти в Лівії. Цей крок матиме руйнівні наслідки в першу чергу для лівійського народу, чиє благополуччя залежить від вільного транспортування нафти. Це також матиме жахливі наслідки для і без того складної економічної та фінансової ситуації в країні”, – йдеться в заяві.

МООНПЛ закликала всі сторони лівійського конфлікту до стриманості і підкреслила важливість збереження цілісності і нейтралітету національної нафтової корпорації Лівії.

Разом з тим спецпредставник генсека ООН в Лівії Гасан Саламе заявив, що сподівається, але не може прогнозувати відкриття нафтових терміналів на Сході і в центральній частині країни в найближчі дні. Його слова наводить агентство Reuters. “Якщо проблема (закриття нафтових терміналів – ред.) не буде вирішена між сьогоднішнім і завтрашнім днями, я розраховую, що ця тема буде підніматися (на міжнародній конференції з врегулювання ситуації в Лівії, яка відбудеться в Берліні 19 січня – ред.)”, – сказав Саламе.