Зеленський: в мене єврейська кров і я Президент

Президент Володимир Зеленський напередодні свого візиту в Ізраїль дав інтерв’ю виданню The Times of Israel.

Журналіст підняв тему Голокосту і будівництва меморіального комплексу в Бабиному Яру. Він зазначив, що був у двох київських синагогах і здивувався відсутності охоронців. Парафіяни йому пояснили, що в Україні немає антисемітизму.

На питання, чи не мають українці побоювань, що їх звинуватять у злочинах Голокосту, Зеленський навів дані опитування Pew Research Center, яке показало, що в Україні найнижчий рівень антисемітизму в Європі.

“У мене єврейська кров. І я президент. І нікого це не хвилює, чи не так? Нікому немає діла. Ніхто не питає мене про це … Звичайно, у нас є відсоток радикальних людей, але він дуже маленький. І саме тому я не боюся опору планам із будівництва меморіалу в Бабиному Яру”, – сказав президент.

Зеленського також запитали про релігійні традиції, яких дотримувалися у його родині. Він відповів, що в Радянському Союзі не існувало релігії.

“Більшість єврейських сімей в Радянському Союзі не були релігійними. Ви знаєте, що релігія не існувала в радянській державі як такий”, – сказав він.

Він також заявив, що ніколи б не прагнув стати президентом, якби не ставив за мету домогтися встановлення миру на Донбасі.

“Я б ніколи не прагнув до президентства, не маючи такої мети”, – сказав він, відповідаючи на питання про те, чи можливо досягти миру на сході України.

Зеленський відзначив, що хотів би, щоб процес врегулювання просувався набагато швидше, але є дуже складні питання.

“Я бачу прогрес, тому що кількість обстрілів значно скоротилося. Але все ще присутній”, – зазначив він.