У Китаї від коронавірусу нового типу померли вже чотири людини

У Китаї від пневмонії, викликаної коронавірусом нового типу, померла ще одна людина.

89-річний пацієнт, інфікований коронавірусом, помер у лікарні ще 19 січня, повідомили органи охорони здоров’я в місті Ухань у вівторок, 21 січня.

В результаті число жертв захворювання досягло чотирьох осіб. Коронавірус також діагностовано як мінімум у 15 лікарняних співробітників в Ухані, де в кінці грудня стався спалах нового виду пневмонії.

Напередодні влада КНР вперше повідомила про випадки захворювання серед персоналу медустанов і підтвердила, що збудник може передаватися від людини до людини. З початку тижня число підтверджених випадків нового виду пневмонії стрибкоподібно збільшилася до 220. Надійшли повідомлення і про перші випадки цього захворювання в Таїланді, Японії і Південній Кореї.

Вчені встановили, що новий коронавірус є різновидом вірусу SARS, який теж проявився в Китаї і в 2002-2003 роках викликав пандемію, що призвела до смерті 800 осіб. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) скликала засідання свого експертного комітету, який вже 22 січня обговорить доцільність введення надзвичайного стану у сфері охорони здоров’я.

Новий вид пневмонії може швидко поширитися серед людей напередодні китайського Нового року, коли в Китай з’їжджаються сотні мільйонів туристів. Експерти побоюються важких наслідків для авіаперевезень і місцевого туризму.