Помпео запевнив Гуайдо в підтримці США

Держсекретар США Майк Помпео запевнив тимчасового президента Венесуели Хуана Гуайдо в підтримці з боку американського уряду.

“Ми повинні покінчити з тиранією Мадуро, яка шкодить громадянам Венесуели і (негативно – Ред.) впливає на весь регіон”, – заявив Помпео в понеділок, 20 січня, після зустрічі з Гуайдо і колумбійським президентом Іваном Дуке в столиці Колумбії Боготі.

Помпео заявив, що США приймуть “довгострокові заходи для підтримки президента Гуайдо і всього венесуельського народу”.

Незважаючи на заборону на виїзд за кордон, Гуайдо відправився в сусідню Колумбію, де в неділю зустрівся з Дуке. У понеділок Гуайдо і Дуке провели переговори з Помпео. США відносяться до числа найважливіших прихильників Гуайдо, який протягом року намагається змістити главу Венесуели Ніколаса Мадуро. Вашингтон вивчає можливість введення нових санкцій з метою посилити тиск на Венесуельський уряд. У той же час раніше Ніколас Мадуро заявив, що він відкритий до діалогу з США.

Останні три роки у Венесуелі розвивається політична, економічна і вже гуманітарна криза, в результаті якої вже близько 4,5 мільйонів людей покинули країну. Національна Асамблея (парламент Венесуели – Ред.) нещодавно розділилася і обрала двох голів: опозиція проголосувала за Хуана Гуайдо, єдина Соціалістична партія Мадуро вибрала його прихильника Луїса Парру.

У січні 2019 року Хуан Гуайдо оголосив себе виконуючим обов’язки президента, що було визнано більш ніж 50 країнами світу. Тим не менш, в країні влада як і раніше утримує Ніколас Мадуро, на боці якого знаходиться армія.