В Сенаті можуть розглянути імпічмент Трампа в прискореному режимі

Республіканці в Сенаті можуть розглянути імпічмент Президента США Дональда Трампа в прискореному режимі. Голосування за запропоновану резолюцію відбудеться 21 січня

Республіканці в Сенаті Конгресу готуються провести процес в рамках імпічменту президента Дональда Трампа в прискореному режимі. Про це свідчить резолюція, підготовлена ​​лідером республіканської більшості у верхній палаті Мітчем Макконнеллі, пише газета Politico.

Згідно з цим документом, республіканці планують дати представникам захисту від Білого дому і обраним Палатою представників обвинувачам по 24 години на те, щоб викласти свою позицію. Цей етап не повинен зайняти більше двох днів. Потім 16 годин відводиться в цілому на те, щоб сторони відповіли на запитання сенаторів. Після цього мають відбутися чотиригодинні дебати, мета яких – визначити, чи потрібно викликати на процес свідків і запитувати додаткові документи. Якщо свідки не будуть викликані, верхня палата проголосує за кожну з двох статей звинувачення: зловживання владою і створення перешкод розслідуванню, яке проводив Конгрес.

Як зазначає газета, голосування за запропонованою Макконнеллі резолюцію, яка встановлює ці правила, має відбутися в Сенаті у вівторок.

Нагадаємо, Палата представників Конгресу з подачі демократів оголосила про запуск процедури імпічменту республіканця Трампа. Приводом стала розмова Трампа із президентом України Володимиром Зеленським. Дві статті звинувачення проти Трампа були затверджені демократами ще 18 грудня. Минулого тижня вони були офіційно представлені в Сенаті.

Тепер Сенат буде виконувати функції присяжних, а Палата представників фактично виступить стороною обвинувачення. Керувати процесом буде глава Верховного суду США. Для усунення президента з посади необхідна підтримка не менше двох третин сенаторів (не менше 67 голосів). При нинішньому складі Сенату ймовірність такого розвитку подій фактично дорівнює нулю, так як республіканці займають у верхній палаті Конгресу 53 місця з 100.