З початку року піротехніки ДСНС вилучили та знищили 906 вибухонебезпечних предметів

Упродовж минулої доби, 20 січня, піротехніки ДСНС здійснили 23 виїзди, під час яких вилучили та знищили 139 вибухонебезпечних предметів, зокрема 1 авіаційну бомбу.

Як передає прес-служба ДСНС, відсутність снігового покриву цієї зими на більшості території країни сприяє тому, що громадяни продовжуть знаходити застарілі міни та артснаряди у найрізноманітніших місцях.

“Так, 20 січня на Дніпропетровщині, під час пошуку металобрухту в лісосмузі, громадянин виявив вибухонебезпечний предмет, схожий на застарілий артилерійський снаряд калібру 152 мм. У той же день працівниками управління експлуатації газового господарства було виявлено предмет схожий на застарілий артилерійський снаряд калібру 76 мм. Виявлені боєприпаси знищено шляхом контрольованого підриву”, – повідомили у ДСНС.

Крім того, зазначається, що цього ж дня, група піротехнічних робіт Управління ДСНС у Житомирській області знищила 30 мінометних мін часів минулих війн. На небезпечне відлуння війни натрапив «мисливець» за металобрухтом. Про це він одразу ж сповістив рятувальників.

На Черкащині цього тижня виявлено авіаційну бомбу SBe-50 часів війни. Групою піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення Управління бомбу знищено у спеціально відведеному місці.

Крім того, тривають також і роботи з гуманітарного розмінування звільнених територій Донецької та Луганської областей.

Так, на Луганщині, впродовж минулої доби піротехнічними розрахунками ДСНС України перевірено 3,1 га місцевості, де було виявлено та вилучено 32 одиниці вибухонебезпечних предметів.

Водночас на Донеччині піротехнічні розрахунки ДСНС України виявили та вилучили 34 одиниці ВНП. Було обстежено 1,54 га території.

Загалом, з початку 2020 року піротехнічні підрозділи ДСНС вилучили та знищили 906 вибухонебезпечних предметів, у тому числі 7 авіаційних бомб.

Тож, з метою попередження нещасних випадків серед населення в разі виявлення вибухонебезпечних предметів, Державна служба України з надзвичайних ситуацій вкотре звертається до громадян з проханням дотримуватися правил безпечного поводження з вибухонебезпечними або невідомими предметами!

Категорично забороняється:

– торкатися підозрілого предмету або пересувати його;

– заливати його рідинами, засипати ґрунтом або чимось його накривати;

– здійснювати на підозрілий предмет звуковий, світловий, тепловий чи механічний вплив;

– намагатися самостійно знешкоджувати знахідку;

– розбирати вибухонебезпечний предмет.

У разі виявлення вибухонебезпечних предметів необхідно відразу повідомити про це за номером «101» або «102», а також ні в якому разі не намагатися самостійно ідентифікувати та знешкоджувати знайдені боєприпаси.