Трамп у Давосі похвалився “небаченими” успіхами американської економіки

Президент США Дональд Трамп під час виступу на Всесвітньому економічному форумі в Давосі у вівторок, 21 січня, похвалився небаченими успіхами американської економіки. За його словами, зміни в економіці країни були “вражаючими”.

Він нагадав присутнім, що говорив про розвиток американської економіки на форумі два роки тому, пише DW.

Дональд Трамп

“Я сказав вам, що ми розпочали велике американське повернення. Сьогодні я пишаюсь тим, що Сполучені Штати перебувають в розпалі економічного буму, подібного якому світ ніколи не бачив раніше”, – заявив президент США.

Головним питанням форуму були заявлені питання клімату. Однак Трамп у своєму виступі заявив, що відвідує захід для заохочення інвестицій в США.

“Америка процвітає. Америка процвітає і так, Америка виграє, як ніколи раніше”, – підкреслив він. Американський президент також розповів про рекордно низький рівень безробіття в США, зростання фондового ринку та про мільйони нових робочих місць.

Він наголосив, що інші країни мають слідувати прикладу США в розвитку економіки. “Роки економічного застою поступилися місцем бурхливому гейзеру економічних можливостей. Час скепсису закінчився”, – наголосив він.

Він також розкритикував “вічних пророків гибелі”, які попереджають, що світ стоїть перед великою екологічною кризою.

“Ми повинні відкинути вічних пророків гибелі та їхні передбачення апокаліпсису”, – наголосив він через кілька годин після виступу на форумі шведської екоактивістки Грети Тунберг.

Водночас Трамп заявив, що США приєднаються до початої на форумі ініціативи, в рамках якої по світу планується висадити трильйон дерев.

Крім того, Президент закликав країни Європи купувати газ у США задля досягнення  “справжньої енергетичної безпеки”.

“Ми настільки успішні, що США більше не повинні імпортувати енергію від ворожих держав. Із достатніми обсягами американського природнього газу, який сьогодні доступний, наші європейські союзники також більше не будуть вразливими перед недружніми постачальниками енергії”, – сказав американський президент, не назвавши конкретно “недружніх постачальників”.

За його словами, американська енергетична революція заощаджує кошти американцям, “у той час як багато європейців борються з паралізуючими витратами на енергію”.

“Ми закликаємо наших друзів у Європі користуватися американськими поставками енергосировини і досягти справжньої енергетичної безпеки”, – сказав Дональд Трамп.