Столтенберг: військова присутність США в Європі досягла рекордного рівня з початку століття

Військова присутність США в Європі досягла рекордного рівня з початку століття.

Про це заявив генсек НАТО Йенс Столтенберг у вівторок на спільному засіданні Комітету Європейського парламенту у закордонних справах і Підкомітету з оборони і безпеки.

“Зараз американських військ в Європі більше ніж за багато років з початку століття. Через кілька тижнів почнуться найбільші навчання “Захисник – 2020″ (Defender 2020), для участі в яких в Європу з США прибудуть 20 тис. військових, – заявив він. – Після холодної війни США обґрунтовано скорочували свою військову присутність в Європі. А зараз в Європі більш, ніж коли-небудь американських солдатів і озброєнь”.

“Парадокс в тому, що незважаючи на всі наші розбіжності, ми (європейські країни і США – ред.) зараз робимо разом більше, ніж будь-коли”, – заявив він. Столтенберг також закликав європейських парламентарів розділити його точку зору, що Євросоюз потребує НАТО і участі США (а також Канади і Туреччини) в стримуванні Росії і в “діалозі з нею про контроль над озброєннями”, в боротьбі з тероризмом, а також в пошуку відповідей на виклики з боку Китаю.

Столтенберг не назвав у своєму виступі конкретних цифр про чисельність американських військових в Європі сьогодні.

Навчання “Defender 2020” стануть наймасштабнішими за 25 років маневрами США в Європі.